25 Ekim 2009 Pazar

Göz kırışıklıklarına estetik çözümü


Sarkık göz kapaklarının yol açtığı yorgun ve cansız bakışlardan göz kapağı estetiğiyle kurtulabilirsiniz... Kadınların yaşlandıkça en büyük sorunlarından biri haline gelen göz altı kırışıklıkları ya da göz kapağı düşüklüğü küçük bir operasyonla artık sorun olmaktan çıkıyor. Sarkık fazladan deri göz kapaklarınız doğal hareketlerini engelliyorsa veya göz kapaklarında yüzünüze ve bakışlarınıza yorgun bir ifade veren şişlikler bulunuyorsa göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz. Sadece göz çevrenizde bulunan kazayağını düzeltirmek istiyorsanız Botox hangi müdahalelere ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir. Riskler: Göz kapağı estetiğinin taşıdığı riskler arasında; Hematoma (cildin altında kan toplanması) alerjik reaksiyonlar ve tahminsizlik nedeniyle yinelenen ameliyatlar bulunuyor. Ameliyat sonrası gözlerde kuruluk veya iritasyon olabilir.Ayrıca göz kapağında fonksiyon bozukluğu da gözlemlenebilir bu da yeni bir müdahale gerektirir. Müdahaleden birkaç gün sonra başınız yukarda kalacak şekilde dinlenmelisiniz. İlk 48 saat hastalarda farklı seviyelerde şişlikler gözlemlenir. Bu şişlikler bazen sadece bir hafta içinde geçebilir. İlk hafta geçtikten sonra makyaj yapabilir hale gelirsiniz. Rahatlamak için göz damlalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca koyu camlı güneş gözlüğü de kullanabilirsiniz

VE SONUÇLAR
Göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra çok daha dinlenmiş ve tazelenmiş göründüğünüzü fark edeceksiniz. Kesik izleri birkaç ay içinde silikleşecek çoğunlukla kaybolacaktır.

AMELİYAT NASIL YAPILIYOR?

Ameliyatın zorluğu göz kapağı bölgesindeki sarkıklığın derecesine kaşların pozisyonuna ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı. Göz kapağı ameliyatında yapılan kesik göz kapağının doğal katlanıp açılma bölgesinin altında kalır ve gözlerin dış köşelerinden çok az dışarıya doğru uzar. Bu şekilde yapılan kesikler fazladan derinin ve yağ dokularının kolaylıkla alınmasını sağlar. Kesik gözün doğal yapısını takip ettiği için fazla belli olmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder